Kategorie

 

styczeń 2018
P W Ś C P S N
« stycznia    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Reklama

Dotacje , Sponsoring

Może chcesz nas sponsorować ? Napisz na osiedleczarne@gmail.com aby dowiedzieć się więcej. Odwiedzając nasz codziennie pomagasz w rozwoju tej strony , dziękujemy .

DOTACJE KLIKNIJ

Wszystkim mieszkańcom życzymy dużo zdrowia


Szczęśliwego Nowego Roku 2016

Komu Dwór Czarne?

Dwór CzarneNa  stronie internetowej Nowin Jeleniogórskich pojawił się nowy artykuł dotyczący naszego osiedla, a dokładnie Dworu Czarne. Zachęcam do przeczytania i komentowania.

Komu Dwór Czarne?

Komu Dwór Czarne?

Jacek Jakubiec – wieloletni kustosz, człowiek, który uratował Dwór Czarne otrzymał wypowiedzenie i musi się z niego wyprowadzić. W zabytku odłączono prąd, gaz i wodę. - To prosta droga do tego, by go sprzedać – alarmuje sam zainteresowany. Władze Fundacji Kultury Ekologicznej, która jest właścicielem zamku uważają, że chcą dla zabytku jak najlepiej.

Anonse informujące m.in. o sprzedaży Dworu Czarne można znaleźć już w internecie. Nie ma co prawda ceny wywoławczej, ale jest podany kontakt do Grażyny Szczepaniak, nowej szefowej Fundacji Kultury Ekologicznej. W ogłoszeniach dopuszcza się jeszcze inne opcje: dzierżawę bądź wynajem zamku….

więcej na stronie NJ http://www.nj24.pl/article/komu-dwor-czarne

Boisko coraz bliżej :)

Znaleźli ciało.

Dzisiaj, 15 lipca tuż po godzinie 11.00 strażacy ze Specjalistycznej Grupy Wodno Nurkowej JGR PSP nr 1 w Jeleniej Górze odnaleźli ciało szesnastoletniego chłopaka, który utonął wczoraj w Balatonie. Jego utonięcie nie jest pierwsze w tym miejscu. Patrząc w przeszłość takie wypadki już się zdarzały, dlatego apelujemy o rozwagę gdy wybieramy się nad wodę.

Utonął w balatonie

Sezon wakacyjny, wysoka temperatura sprawiają, że młodzież chętnie wybiera się nad akweny wodne, aby się ochłodzić. Niestety, nie zawsze kończy to się szczęśliwie. W dniu dzisiejszym w Balatonie utonął 16 letni chłopak. Od godziny 16:00 trwa akcja poszukiwawcza.  

Odpowiedź w sprawie boiska !

W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 09.06.2011 w sprawie zlokalizowania na terenie osiedla „Czarne” obiektu sportowego w postaci wielofunkcyjnego boiska uprzejmie informuję, iż wskazany przez Pana na załączniku mapowym teren został już przeznaczony do sprzedaży w drodze przetargu W chwili obecnej trwają czynności, których efektem będzie określenie przez rzeczoznawcy majątkowego jego wartości rynkowej, a na tej podstawie, ceny nieruchomości.

Jednocześnie informuję, iż podzielam Pana pogląd odnoszący się do konieczności zlokalizowania na terenie osiedla „Czarne” obiektu sportowego służącego realizacji pasji sportowych dzieci i młodzieży. Jednak aby obiekt tego typu mógł zostać wybudowany konieczna jest, oczywiście poza odpowiednią infrastrukturą techniczną, zgodność inwestycji prowadzonych w tym zakresie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dlatego właśnie poleciłem Wydziałowi Urbanistyki Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Jelenia Góra przeanalizowanie zapisów planu miejscowego pod kątem możliwości utworzenia wielofunkcyjnego boiska sportowego w tej części Jeleniej Góry.

Jednocześnie informuję, iż Pana wniosek, zawarty w cytowanym na wstępie piśmie, przekazałem celem dalszego prowadzenia do wydziału, który merytorycznie zajmuje się realizacją zadań związanych z rozbudową bazy sportowej na terenie Miasta oraz zapewnieniem warunków rozwoju sportu młodzieżowego

Dzisiaj impreza Rusałkowe Wianki - Dwór Czarne

Pismo złożone ! Teraz trzeba czekać.

Dzisiaj 9 czerwca po godzinie 11 złożony został wniosek w Urzędzie Miasta Jelenia Góra. Mamy nadzieję, że znajdą się pieniążki na nowy obiekt na naszym osiedlu. Decyzja zapadnie prawdopodobnie we wrześniu 2011, kiedy to radni będą uchwalać budżet miasta. Do tego czesu pozostaje nam trzymać kciuki za powodzenie akcji. Dziękuję mieszkańcom, którzy wsparli wniosek swoim podpisem .  Sławek

Akcja - Podpisz się pod wnioskiem !

Zbieramy podpisy w celu zarezerwowania pieniążków w budżecie miasta JG na nowy obiekt sportowy . Chcecie się dołączyć piszcie . Informacje poniżej :

http://nk.pl/#profile/36136

Wniosek

Dotyczy : Wniosek o zarezerwowanie pieniędzy w budżecie miasta Jelenia Góra na rok 2012

Rezerwacja pieniędzy na : Obiekt sportowy na osiedlu Czarne w Jeleniej Górze.

( Boisko wielofunkcyjne , ogrodzone , ławki , stół do tenisa stołowego )

Cel : Poprawa i rozbudowa infrastruktury rekreacyjno - sportowej na osiedlu Czarne w Jeleniej Górze .

Zwracam się z uprzejmą prośbą o zarezerwowanie pieniędzy w budżecie miasta Jelenia Góra na boisko wielofunkcyjne ,które będzie zlokalizowane na osiedlu Czarne . Osiedle Czarne jako jedno z większych w Jeleniej Górze nie posiada zaplecza rekreacyjno – sportowego . Brak jest boiska do piłki nożnej , koszykówki , a boisko do piłki siatkowej jest w bardzo złym stanie . Ostatnio dowiedziałem się ,że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada dalszą rozbudowę osiedla . Z pewnością, skutkiem tych działań będzie wzrost liczby mieszkańców. Należy zauważyć ,że przy takim planie, nie uwzględnienie w budżecie miasta środków na budowę/modernizację obiektów sportowych oraz terenów rekreacyjno-sportowych będzie sporym niedopatrzeniem ze strony Urzędu Miasta . W celu uatrakcyjnienia i podwyższenia standardu mieszkaniowego osiedle Czarne powinno posiadać taki obiekt .

Chciałbym również powołać się na tekst „ Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego . – 22.05.2001 r. „ Rozdział 8 Infrastruktura społeczna (usługi socjalne ) . Punkt 2 – kierunki rozwoju , podpunkt 12 oraz 14 .

Oraz przypomnieć o tym że Powiat Jeleniogórski oraz miasto Jelenia Góra przystąpiły do programu „budujemy Sportową Polskę” .

Miasto wstawiło zakaz !

Zakaz palenia i wyprowadzania psów pojawił się na osiedlowym placu zabaw . Popieramy